Gözler, yüzün aynasıdır. Karşımızdaki kişinin ilk gözlerine bakarız. Ancak maalesef yüzde yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü bölgelerden birisi , göz çevresidir. Üst göz kapağında oluşan cilt fazlalıkları, yağ birikimleri hem estetik olarak yorgun bir görünüme neden olur hem de ilerleyen dönemde görüş alanına engel yaratabilir. Alt göz kapağında ise esas sorun gözaltı torbası görünümüdür. Göz altı torbalanması, göz kapağımızda normalde bulunan yağ yastıkçıları önündeki bariyerlerin zayıflaması ve bu yağ yastıkçılarının fıtıklaşmasına bağlıdır. Bu torbalanma görünümü, kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir.

Göz kapağı estetiğinde yaptığımız, sarkan fazla deriyi çıkarıp, göz kapağı yağ yastıkçılarını yeniden düzenlemek ve zayıflayan anatomik bariyerleri tekrar sağlamlaştırmaktır. Bu operasyon sonrası hastalar, daha canlı, dinlenmiş ve genç bir görünüme ulaşırlar.

Ameliyat, lokal anestezi veya sedasyon adı verilen hafif bir anestezi altında yapılmakta olup yaklaşık 45-90 dk sürmektedir. Hastanede yatış gerektirmeyen bir operasyondur. Göz kapağı çabuk ödemlenen bir doku olduğu için yaklaşık 1 hafta ödem ve morluk olmaktadır. Göz kapağı cildinin ince yapısı nedeniyle bu bölgede farkedilen bir yara izi kalmamaktadır.