Göz çevresi yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü bölgelerden biridir. Yapısal olarak veya yaşlanmakla yanak dokusunun aşağı sarkmasıyla gözyaşı oluğu deformitesi (tear trough deformitesi) gelişebilir. Göz çevresi derisinin çok ince olması nedeniyle bu bölgede morluk gibi koyu halkalar da oluşabilir. Göz çevresindeki bu görünüm, yorgun bir ifadeye neden olur. Göz altı ışık dolgusu, göz çevresi için özel olarak üretilmiş daha akışkan kıvamlı bir hyaluronik asit ve buna ilaveten vitamin, aminoasit ve mineraller içeren bir jeldir. Dolgu etkisiyle göz yaşı oluğunu doldururken ince kıvamlı olması nedeniyle dışarıdan belli olmaz. İçerdiği vitamin, aminoasit ve mineraller sayesinde göz çevresi cildini yeniden yapılandırır ve morluklarda bir miktar açılma sağlanır.

Uygulama kanül veya mikroiğneyle yapılır. Dolgu maddesi lokal anestezik içerdiği için ağrılı bir işlem değildir. Uygulama yapıldığı gün bir miktar ödem olabilir, kısa sürede geçer.

Gözaltı ışık dolgusu, göz altında ileri derecede torbalanma ve sarkma olan hastalar için uygun değildir. Bu kişiler için uygun olan göz kapağı estetiği (blefaroplasti) ameliyatıdır.